Σαν σήμερα το 2015, ο Εθνικός Αστέρας έγινε μία ακόμα ομάδα που δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το "Φώτης Βαρδαξής".

Συγκεκριμένα, ο Πανερυθραϊκός φιλοξένησε την ομάδα της Καισαριανής στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του τότε πρωταθλήματος και πήρε μία εύκολη νίκη με 2-0.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 30ο λεπτό του αγώνα ο Παπαθανασίου, ενώ ο Αντιόλ Κοπάνι σημείωσε το τελικό 2-0, στο 71΄, μόλις 7 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Πανερυθραϊκός (Τσιμπάκης Αντώνης): Μολφέσης, Μπαμπλούκας, Γλύνος, Γεωργακόπουλος, Γκόλιας, Χατζής, Παπαθανασίου (Τορλαχίδης 85΄), Αδραχτάς, Μπρίλης (Αντιόλ 64΄), Λιοσάτος (Γιαννόπουλος 81΄), Παπάζογλου

Εθνικός Αστέρας: Καύκιας, Αδαμάκης, Bangoura, Τριανταφύλλου, Μπαλάσκας, Ρούφης (Σαμπάνης 12'),  Χατζηχαραλάμπους (Πετρόπουλος 76'), Σεφέρης, Μπακιρτζόγλου, Ντα Κόστα, Γραμόζη (Χαρικιόπουλος 46')